Wyniki konkursu PFCC - Mister Camping 2010

2010-11-05 | Tomasz Skup

Dnia 21 października 2010 roku PFCC na konferencji zorganizowanej w Żywcu przedstawiła wyniki 46 edycji konkursu "Mister Camping". W konkursie tym biorą udział wszystkie zrzeszone w PFCC Kempingi i to właśnie z pośród nich jury wybiera te najatrakcyjniejsze. Oceniane kempingi podzielone są na cztery grupy i decyduje tu kryterium ilości miejsc noclegowych a wygląda to natępująco:

  • Grupa I - campingi do 150 miejsc noclegowych
  • Grupa II - campingi od 151 do 300 miejsc noclegowych
  • Grupa III - campingi od 301 do 450 miejsc noclegowych
  • Grupa IV - campingi powyżej 451 miejsc noclegowych

Mimo tego że kryteria oceny kempingów nie są nam znane uważamy że warto przyjrzeć się zwycięzcom oraz wyróżnionym miejscom. W publikacji tej pozwolę sobie też na drobną analizę wyników konkursu. Zapraszam zatem do dalszej lektury.

Poniżej lista nagrodzonych campingów (nazwa campingu jest linkiem do strony www)

W Grupie I (do 150 miejsc noclegowych)

W Grupie II (od151 do 300 miejsc noclegowych)

W Grupie III (od 301 do 450 miejsc noclegowych)

W Grupie IV (powyżej 450 miejsc noclegowych)

Kilka praktycznych uwag dla turystów caravaningowych

Moi drodzy nie każdy z wymienionych w zestawieniu campingów spodoba się turyaście. Dlaczego? Nie chodzi o to że każdy z nam ma inne wymagania, lecz o inną dość istotną sprawę. Przyjeło się że kempingami nazywa się równiez miejsca gdzie możemy wynająć domek kempingowy. Analizująć wyniki konkursu dochodze do wniosku że kempingi posiadające właśnie takie zaplecze jak domki kempingowe, schronisko, czy hotelik dostają dodatkowe punkty w zestawieniu. Obawiam się również że w zestawieniu lepiej wypadają miejsca gdzie na terenie campingu znajduje się sklepik czy stołówka. Zapewne z tego powodu kempingi grupowane są właśnie pod względem kryterium ilości miejsc. Wiadomo małe kempingi po prostu mogą nie mieć finansów czy miejsca na infrastruturę - przez to nie miały by szans na wysokie miejsca. Co może jednak wyjść w praktyce - to że wielu osoba podróżującymz  przyczepa kempingową czy samochodem kempingowym do gustu bardziej przypadną kempingi mniejsze, bo zapewne nie dostawały one punktów za stołówkę czy sklepik, tylko za sprawy bardziej istotne dla turysty.

Do zobaczenia na polskich campingach!

Twój komentarz
Zaloguj się, aby móc dodać własny komentarz.